קורס סופר סתם – כמה זה עולה?

אנשים רבים המחוברים לדת ועוסקים בלימודי תורה ובעבודה הקשורה לדת מדי יום, ודאי ירצו להרחיב את ההכשרה המקצועית שלהם וללמוד קורס סופר סתם. כתיבת סת"ם היא עבודת קודש לכל דבר ומלבד החשיבות של התלמיד החכם לעבוד מתוך יראת שמיים ולבצע את העבודה באמונה גדולה ומלאה, הרי שחשוב גם להכיר את הלכות הסתם והחוקים השונים לכתיבת סת"ם. המרכז המוביל בישראל ובעולם להכשרה תורנית "מרכז דעת" מספק את הקורס המוביל בעולם להכשרת סופרי סתם ומכשיר מדי שנה מאות עד אלפי תלמידים חכמים שיוכלו לשרת את העם היהודי בדורות הבאים.

מהו קורס סופר סתם?

כתיבת סת"ם היא בעצם ראשי תיבות של כתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות. לא כל אדם יכול פשוט להכין קלף כשר למזוזה, לכתוב לספר תורה של בית כנסת או אפילו לטפל בתפילין. לצורך כך יש הכשרה מקצועית שצריך לעבור. ההכשרה המקצועית כוללת הן ידע מעשי וכמובן גם חלק מנטאלי גדול מאוד שכן אנו במרכז דעת רוצים לוודא שהתלמידים שלנו עושים את עבודתם מתוך הכוונה הנכונה והמקום הנכון כדי לשמור על הקדושה והטהרה שבתכנים הקדושים שהם כותבים. הלכות סת"ם מבוססות על חכמי הדור מלפני מאות שנים שהשאירו לנו בספריהם הוראות מדויקות לאיך צריך להתנהל ולבצע את עבודת כתיבת הסת"ם. במהלך קורס סופר סתם במרכז דעת תלמדו את הלכות הסתם עד לרזולוציה של היכן לכתוב, מי יכול להיות מסביבכם כאשר אתם כותבים סת"ם, עם איזו יד לכתוב, טבילה במקווה לפני הכתיבה ועד להלכות הכתיבה עצמן: החל מהכנת קולמוס, סוגי קלפים, צורת האותיות, קדושת האותיות, חסר ויתר, קידוש ה' ועוד.

הלך הרוח בעת הכתיבה:

כמובן שתלמיד חכם שהוכשר להיות סופר סת"ם ומבצע עבודה קדושה וחשובה צריך להרגיש שליחות ויראת שמיים כאשר הוא מבצע את עבודתו, אולם אין זה אומר שהוא אינו צריך להתפרנס מעבודתו בכבוד ואף מעבר לכך. אנו במרכז דעת נעזור לתלמידנו להבין את המשמעות של כתיבת סת"ם, את הקדושה והלך הרוח שצריכה להיות לסופר בעת כתיבת סת"ם. סופרי סתם בעלי שם ורבנים גדולים וחשובים ירצו מול התלמידים על חשיבות הקדושה בעת כתיבת סת"ם ועל ההלכות והמיומנויות השונות שבכתיבה זו. לצד אלה יקבלו התלמידים גם הדרכה וליווי למציאת עבודה ופרנסה בתחום מיד לאחר הלימודים.

כמה עולה קורס סופר סתם?

קורס סופר סתם עולה בין 2,700 ל-3,200 ₪ בדרך כלל אולם המחיר עשוי להשתנות בין מרכז לימודי אחד לאחר. הלמידה במרכז דעת הנה בקבוצות קטנות ומשלבת בין ידע תיאורטי ובין תרגול מעשי במגוון דרכים. המטרה היא להכשיר את התלמידים ברמה הגבוהה ביותר לביצוע עבודתם, לכתוב סת"ם מתוך המקום הנכון ולעזור לתלמידים לצאת אל שוק העבודה כשהם עם עבודה מסודרת ביד ויודעים כיצד להתפרנס ממה שלמדו.


0 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *