הלוואות לעסקים גדולים ובינוניים – לאלו חברות מומלץ לפנות?

אם אתם בהליך הקמה של עסק וחסר לכם סכום מסוים כדי לפתוח את העסק, או שיש לכם עסק קיים ואתם נתקלים בקשיי תזרים וזקוקים להלוואה בריבית נמוכה – הלוואה לעסקים בערבות מדינה תהיה הפתרון הטוב ביותר עבורכם. הלוואה זו ניתנת בריבית נמוכה, לטווח ארוך, עם אפשרות גרייס של חצי שנה בתשלומי ההלוואה והקרן בערבות המדינה מספקת לבנק ערבות של עד 70% מסך ההלוואה שאתם צריכים כך שהביטחונות שאתם צריכים להציג הינם קטנים בהרבה מאשר בהלוואות אחרות. אילו סוגי הלוואות בערבות המדינה ניתן להגיש? למי מומלץ לפנות כדי לקבל הלוואה שכזו? על כך ועוד נענה בדקות הקרובות.

אילו סוגי הלוואות בערבות המדינה ניתן לבקש?

  • הלוואה לעסק חדש – הלוואה בערבות מדינה ניתן לקבל ב3 מסלולים שונים, כאשר המסלול הפופולרי ביותר הוא הלוואה לעסק חדש. כאמור יזם בתחילת דרכו המעוניין להקים עסק עשוי להתקשות לחסוך מספיק כסף כדי להקים את העסק ואף לתחזק אותו בשנה-שנתיים הראשונות שלו עם הכנסות נמוכות כמו רוב העסקים בתחילת דרכם. על כן, כדי להתחיל מנקודת פתיחה טובה יותר ואפשרית יותר – יבקש היזם הלוואה לעסקים בערבות מדינה, יציג באמצעות תוכנית עסקית את התוכניות המקצועיות והפיננסיות שלו ובהנחה שהוועדה תאשר יוכל לקבל הלוואה לפתיחת העסק המיוחל.
  • הלוואה לגישור פערי תזרים – יכול לקרות מצב שעסקים נפגעים כתוצאה מפערי תזרים. כך למשל חברה המייבאת מוצרים מחו"ל וצריכה לשאת בהוצאות רבות על רכישת הסחורה, מכס והוצאות נוספות – עוד לפני שהכניסה כסף ממכירת הסחורה. עבור חברות מהסוג הזה הזקוקות לכסף לצורך גישור פערי תזרים ניתן להגיש הלוואה זו בערבות המדינה במסלול זה.
  • הלוואה לצורך שדרוג העסק – חברה המתפתח בצורה יפה וזקוקה לסכום כסף מסוים כדי להמשיך את ההתפתחות שלה, להציע יותר מקומות עבודה, להגדיל את התפוקה ולאת הפעילות העסקית – תוכל לבקש הלוואה בערבות המדינה לשדרוג העסק. זה יכול להיות לרכישת מכונות חדשות, פתיחת סניף חדש או אפילו מחלקה חדשה. כמובן שהמדינה תרצה לראות תוכנית עסקית מקצועית המציגה כיצד הכסף ישמש לצורך הפיתוח וכיצד זה יתרום לעסק ולמשק בישראל.

כיצד מקבלים הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות המדינה עוברת כמה שלבים החל משלב התכנון והכנת התוכנית העסקית, דרך שלב הבחירה של כלכלן, הוועדה ומנהל הקרן בערבות המדינה ועד הוועדה של הבנק הצריכה לאשר סופית את ההלוואה או חלק ממנה.

לאיזו חברה מומלץ לפנות?

כדי לשפר משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל הלוואה בערבות המדינה חשוב לעבוד מול חברה ליווי וייעוץ עסקי מוסמכת, מקצועית ומנוסה, הן בעבודתה והן בליווי יזמים ובעלי עסקים בקבלת הלוואות בערבות המדינה. יועץ עסקי מנוסה מטעם החברה ידע לבנות אתכם תוכנית עסקית מוצלחת, ילווה אתכם בפגישה מול כלכלן הוועדה של הקרן ולענות על שאלות במידת הצורך ואף ילווה אתכם בפגישה מול הבנק אם צריך.


0 Comments

כתיבת תגובה

Avatar placeholder

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *